Carrefour heeft een bindende overeenkomst gesloten met NewPrinces Group, met het oog op de verkoop van al haar activiteiten in Italië. Dat meldt de foodretailer in de marge van sterke kwartaalresultaten.
Verlieslatende activiteiten
Met de verkoop van de Italiaanse activiteiten, goed voor 1.188 winkels, wil Carrefour naar eigen zeggen de winstgevendheid en de kasstroom verbeteren en zich concentreren op zijn belangrijkste markten. Vorig jaar boekte de Italiaanse tak nog een operationeel verlies van 67 miljoen euro en een negatieve vrije kasstroom van 180 miljoen euro, in een bijzonder moeilijke economische en concurrentiële context.
De kandidaat-koper, NewPrinces Group (tot voor kort Newlat Group), is tot op vandaag producent en verdeler van voedingsproducten in uiteenlopende categorieën en zet met deze overname dus zijn eerste stappen in de retailsector. Het bedrijf wordt na de overname de tweede grootste voedingsgroep in Italië, met een omzet van 6,9 miljard euro. NewPrinces Group wil het intussen verdwenen supermarkt-uithangbord GS (dat opging in Carrefour) herlanceren.
Nettoverlies
Het nieuws van de transactie komt in de marge van degelijke kwartaalresultaten voor de Franse retailer: de vergelijkbare omzet steeg met 4,4%, nadat er in het eerste kwartaal al een stijging was met 2,9%. Op de Franse thuismarkt bedroeg de vergelijkbare groei 2,1%. De retailer ziet de volumes weer toenemen na jaren van krimp. Ook in Spanje en in België presteerde de retailer sterk, net als in Brazilië. In Polen heeft de retailer het lastig wegens hevige concurrentie.
In de eerste jaarhelft boekte Carrefour een omzet van 46,6 miljard euro, tegenover 44,9 miljard euro in dezelfde periode een jaar eerder. De EBITDA kwam 1,1% hoger uit op 1,9 miljard euro, maar onder de streep was er een verlies van 401 miljoen euro – tegenover een nettowinst van 25 miljoen euro in de eerste helft van 2024. Dat was volgens het bedrijf deels te wijten aan de consolidatie van Cora en Match in de eerste helft van 2025.


