Amazon presteerde in het eerste kwartaal van 2025 beter dan verwacht. Wel kopen sommige consumenten nu extra veel uit vrees over de nakende importtarieven, die het tweede kwartaal onder druk zullen zetten.
“Moeilijk te zeggen”
In het eerste kwartaal steeg de omzet met 9% tot 155,67 miljard dollar (145 miljard euro), meer dan de consensusverwachting. De winst per aandeel steeg zelfs met 64% tot 1,59 dollar (1,5 euro). De e-commerceactiviteiten droegen voor 57 miljard dollar (53 miljard euro) omzet bij, goed voor 5% groei. Cloudtak Amazon Web Services klom met 17%, al was dit de traagste groei in een jaar tijd.
Voor het tweede kwartaal verwacht Amazon een omzet tussen 159 en 164 miljard dollar (148 en 153 miljard euro). De operationele winst zal mogelijk echter lager uitvallen, door de onzekerheid die er heerst over de handelsrelaties, waarschuwt CEO Andy Jassy: “Het is moeilijk te zeggen wat er gaat gebeuren met de tarieven op dit moment.”
Op de vingers getikt door Trump
Hij voegde eraan toe dat consumenten voorlopig niet minder zijn gaan kopen. Integendeel: in sommige categorieën was er een toename van de aankopen, volgens Jassy omdat mensen aan het hamsteren zijn in afwachting van de mogelijke tarievenimpact.
Amazon kwam recent onder trumpiaans vuur te liggen nadat het overwoog om prijsstijgingen door nieuwe importheffingen expliciet te vermelden bij producten. De Amerikaanse regering noemde dat een “vijandige en politieke daad”. Volgens Forbes belde president Trump zelfs met Amazon-stichter Jeff Bezos om zijn ongenoegen te uiten. Amazon-woordvoerder Tim Doyle verduidelijkte prompt dat de vermelding er niet zal komen.