Na het bod van Intermarché op 81 Franse Colruyt-supermarkten heeft ook marktleider E.Leclerc een concreet bod gedaan op twaalf supermarkten. Het lot van de overblijvende twaalf winkels is onzeker.
Relatief kleine winkels
Terwijl Colruyt Group de gesprekken over de overname van 81 Franse supermarkten en 44 Dats 24-tankstations verderzet met Groupement Mousquetaires, de groep achter supermarktketen Intermarché, heeft de retailer ook een bod ontvangen van E.Leclerc voor de overname van twaalf supermarkten en 120 medewerkers, bevestigt het bedrijf uit Halle aan L’Echo.
Het zijn leden van de Mouvement E. Leclerc, een coöperatieve, die de winkels zullen overnemen. Het gaat om relatief kleine winkels van rond de 1.000 m², terwijl de Franse marktleider net bekend is om zijn grote hypermarkten. De retailer evolueert echter naar een multiformaatstrategie, met ook kleinere Express-winkels en losstaande afhaalpunten (“Drives”), waar deze twaalf vestigingen mooi bij zouden passen.
Als beide deals rond geraken, zouden er nog slechts een twaalftal winkels op een oplossing wachten. Een oplossing voor hen vinden wordt minder evident, weet retailwatcher Olivier Dauvers, die de supermarkten in kaart bracht. Verschillende overblijvers liggen vlakbij de Duitse grens, waar de concurrentie met de harddiscounters nog meer speelt dan elders. Andere winkels bevinden zich in markten met erg veel lokale concurrenten, waaronder Intermarché.