In een licht dalende Belgische wijnmarkt wint Delhaize naar eigen zeggen sinds 2024 elk kwartaal marktaandeel. Ook dit jaar zet die stijgende lijn zich door, met een bijkomende groei van 0,7%.
Groei voor alcoholvrij
Rode wijn blijft terrein verliezen, terwijl witte en roséwijnen verder groeien. Vooral in wit ziet Delhaize sterke vooruitgang in Chili, Italië en de Loire. Bij rood gaat de winst vooral naar Italië, Loire en Bordeaux, terwijl rosé vooral uit Italië, de Provence en de Loirestreek steeds populairder wordt. In Brussel betalen shoppers gemiddeld 5,38 euro per fles, tegenover 4,80 euro in Vlaanderen en 4,90 euro in Wallonië.
Alcoholvrije wijnen blijven fors groeien met 18%, dankzij een steeds betere kwaliteit. Ook kleinere formaten winnen aan populariteit, met een stijging van 9% in de eerste helft van het jaar ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Met meer dan honderd referenties biedt Delhaize het grootste assortiment kleine formaten in België, onder andere in innoverende verpakkingen zoals glazen tubes en blik.
Delhaize deelt deze informatie naar aanleiding van de start van zijn Wijnfestival, dat loopt van 18 september tot en met 8 oktober. Meer dan 200 wijnen, sprankelwijnen en alcoholvrije alternatieven staan dan in promotie.


